Sempozyum Davet

Değerli meslektaşlarımız,

Metabolik hastalıklar, insülin direnci, endotel fonksiyonlarındaki bozulma bir çok hastalığın temelini oluşturmaktadır. Bu hastalıklar, kardiyovasküler kötü sonlanım noktaları ile sonuçlandığı için ayrıca önem kazanmaktadır.

Diyabet, hipertansiyon gibi kronik hastalıkların nedeni endotel ve adipoz doku disfonksiyonu olup bu konuda yapılacak çalışmalar hastalıkların patogenezine ışık tutacaktır.

Adipoz doku, endotel, karaciğer, kalp, böbrek arasındaki etkileşim ve ortaya çıkan karmaşık durum endokardiyoloji adını verdiğimiz yeni bir alanın oluşmasına ihtiyaç göstermektedir. Bu alanda yapılacak ilerlemeler, bilgi birikiminin artması, organların daha iyi tanınması hastalıkların patogenezinin aydınlanmasına ve daha iyi tedavi edilmesine yol açacaktır. Ayrıca bu hastalıkların ana kötü sonlanım noktası olan kalp nedenli ölümleri de azaltacaktır.

Bu amaçla dünyada ve ülkemizde bu alanda bir ilk olan Endo Kardiyoloji Günlerininin üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. 29 Nisan  – 1 Mayıs 2024 tarihlerinde Merit Crystal Hotel, Girne, KKTC’de yapacağımız toplantıya tüm hekim arkadaşlarımızı davet ediyoruz. Branş hekimlerinin yanı sıra konuya ilgi duyan tüm paydaşlarımızı da aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağız. Toplantımızda endotel ve adipoz doku fonksiyonları, karaciğer yağ dokusu ilişkisi ile diyabet ve kardiyovasküler hastalıklarla mücadele etkin bir biçimde ele alınacaktır.

Sevgi ve saygılarımızla,

Bilimsel Program

Bildiri Gönderimi

Kayıt Konaklama